czwartek, 6 lutego 2014

nieśmiała postawa w dzieleniu się sobą.

To czym człowiek chciałby się dzielić z innymi często wydaje mu się trywialne i żałosne, dlatego też rezygnuje i trwa w zamknięciu.Niskie poczucie wartości zapewne jest tego przyczyną.  Skrywa częstokroć tajemnicę nie tylko przed innymi ludźmi ale przed sobą. Rezygnując ze swoich pragnień popada we frustrację, złość, bezsilność, aż w końcu jego żar i chęć do życia mija.

To czego boimy się pokazać innym, w duchu szczerości, często jest skarbem. wielkim i niepowtarzalnym.

" Jasny gwint, co  w życiu robić?"
-żyć w oczekiwaniu na paruzję, na walizkach?  - nie wypada!
-zakorzenić się w życiu na tyle by nie pochłoneły mnie sprawy ziemskie lecz bym służył Bogu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz