Bezsenność w deszczowy Niedzielny poranek skłoniła mnie do niemało niepokojących przemyśleń nt. dopuszczania do siebie możliwości zdrady.
Czy mogę mieć myśli że "co jeśli zdradzę swoją ukochaną osobę? czy mi wybaczy? na pewno tak! bo wieży w Boga, i jest zobowiązana przebaczać...."
Myślę że człowiek, który chce żyć dla Boga nawet nie zakłada że zdradzi, bo mu powiedzieli że wybaczą. To że ktoś jest dobrym człowiekiem i mi wybaczy nie uprawnia do tego by go zdradzać, nie uprawnia do tego bym wykorzystywał bezczelnie jego dobroć, nie uprawnia w ogóle do MYŚLENIA w ten sposób!!
Taki Boży człowiek zachowuje wierność i myśli i uczynku bo KOCHA. Co z tego że mu pewno wybaczą - On/Ona poprostu wzdryga się by nawet nie dopuścić do siebie myśli o zdradzie, bo wówczas już stanie się zdrajcą i zatraci w pewnym sensie swoją czystość.
Maryja jest przykładem cnót:
Maryja [matka Jezusa Chrystusa- żeby było jasne] nigdy nie pomyślała ani nie spytała Józefa: "Józefie - mężu mądry i bogobojny, co jeśli bym Cię zdradziła? wybaczysz mi prawda?"
W zdaniu powyżej objawia się lęk osoby pytającej o to czy czyjaś miłość będzie niezachwiana bez względu na jej wady i grzechy.
Człowiek nie może dopuszczać furtki zdrady nawet w myślach bo jeśli dopuszcza to już staje się zdrajcą w intencji...
Jeśli wieżysz że istnieje miłość, nie pytaj miłości czy Ci wybaczy jak ją zdradzisz, bo w ten sposób niszczysz tę miłość! niszczysz ją swoimi wątpliwościami. Jak śmiesz pytać czy miłość Ci wybaczy zdradę? po co to zakładasz?by kiedyś przejść przez furtkę zdrady, którą dziś chcesz otworzyć?
-Czujesz się słaby/słaba?
-wiedz że miłość wybacza. ale miłość ludzka odchodzi gdy wykorzystujesz jej dobroć pozwalając sobie na grzech, na zdradę.
- W ogrodzonej posesji dobrze strzeżonej przez cztery wieże strażnicze i wysoki mur, znajduje się Ogród Eden - ogród Miłości, to twoja relacja z drugą ukochaną osobą.
Pocóż więc chcesz prosić o zbudowanie furteczki w tym wielkim murze, który chroni Wasz Ogród? po co mieć te furtke na tyłach ogrodu (nawet zamkniętą na klucz) bo zawsze będzie widnieć groźba że nie tylko Ty ale i DRUGA osoba zechce otworzyć ją przez nią przejść. Zdradzić Cię.
Dom Miłości kobiety i mężczyzny ma mocne fundamenty, i wielki tajemniczy ogród wokół niego, rosną tam drzewa i piękne krzewy oraz kwiaty, jest mały stawik, dzikie zwierzęta, jest otoczony wysokim murem, ma wieże strażnicze, które go pilnują.
Nikt rozsądny nie buduje furtki zdrady w tym co stać się ma Piękne , niezniszczalne i dobrze chronione.
Poza tym Ogród Miłości ma tylko jedne drzwi - bramę główną do posesji, bramę wjazdową, w której progu Małżonkowie razem oficjalnie zapraszają gości, witają ich i żegnają.
Wszystko jest jasne i jawne. żadnych innych furtek! Nie ma wątpliwości, Bo miłość nie zna lęku, ufaj że Miłość Ci wszystko wybaczy, nie pytaj jej lecz obserwuj ją. Chcesz wiedzieć czy Ci wybaczy? Sam zapewniaj tego kogo kochasz o tym że wybaczasz.
Czyń to Ukochanej co sam chcesz by ci czyniła.
Kochaj, ufaj, zbieraj plon swojej hojnej miłości w postaci jeszcze większej miłości, którą dostaniesz w odpowiedzi.
Pamiętaj, tylko brama główna. Żadnych furtek!!
![]() |
| Ogród Miłości |
Ps. Wskazane jest dla Mężczyzny uwrażliwiać się na piękno, by móc dbać i pielęgnować swój Ogród Miłości.
Zadam pytanie:
- Jaki DOM Ty chcesz zbudować Mężczyzno?
-Jak wygląda OBRAZ Twej miłości?
- Jaką HISTORIĘ życia chcesz napisać?
"Moim marzeniem jest zbudować solidny funkcjonalny Dom, z piękną warowną bramą, Dom w którym niczego nie brakuje,Dom z miejscem do pracy i do zabawy, Dom w urokliwej spokojnej okolicy, Dom z ogromną posesją, Dom z pięknym ogromnym ogrodem, który będzie Twierdzą dla mojej rodziny, w której moja Małżonka oraz moje dzieci będą miały dobre warunki do pełnego życia.
DOM, w którym wszystko będzie przemawiało (nawet skoszona trawa!) o tym, że panuje tu MIŁOŚĆ. "
Kamil.
