piątek, 6 czerwca 2014

być Hojnym , jak wyzbyć się egoizmu i nauczyć się dawać?

Ile zostawisz w swoich rękach tyle będziesz miał, ile dasz tyle Bóg pomnoży i zwróci Tobie. 
Nie ilość lecz jakość dawania się liczy. ten kto daje z radością jest błogosławiony, co znaczy że Bóg patrzy na niego przychylnie i chętnie mu wynagradza jego poświęcenia.
Gdy nauczymy się dawać hojnie, przyjdzie do serca radość, pokój, ufność Panu Bogu że nie musze kurczowo trzymać pieniędzy w kieszeni, bo ktoś ich teraz bardziej potrzebuje.
Radość z dawania i ufność, że Bóg zatroszczy się gdy oddam komuś swoje pieniądze- to jest sedno sprawy. Można dawać skąpo, bez radości, z pretensją do siebie, do potrzebujących, do Boga, ale wówczas rodzi się zgorzknienie, egoizm nie znika. nie ma pokoju w sercu.

Zbierasz więcej niż zasiałeś, nie tylko to co oddałeś ale Bóg daje zawsze wiecej niż Ty z siebie dałeś.

Jak odnaleźć się w zaufaniu Bogu gdy przychodzi okazja aby dać komuś potrzebującemu? Jak pozwolić sobie na oddanie naprawdę wiele z tego co wydawać by się mogło -  potrzebujemy?
Niektórzy dają samochody, domy, wspierają, opłacają czyjeś rachunki, pomagają w sytuacjach nagłych wyjść z kłopotów finansowych i czują wielką radość gdy Bóg przysyła im potrzebujących.
Pragnę tej radości, bo przychodzi ona ze świadomości że jestem narzędziem Boga kiedy daję komuś jakiś dar. Ludzie widzą wówczas mnie jako narzędzie, mam udział w wielkim dziele Boga, posługuję się mną.
Craig mówi o tym :

http://kosciolonline.tv/archiwum/seria/pomnozenie



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz